Tam Sayıların Tam Sayı Kuvvetlerini Hesaplama

TEOG müfredatında bulunan üslü ifadeler konusu 8.sınıfın hemen hemen tüm konularında kendini bulan önemli konulardan bri. TEOG’da çıkmış üslü ifadeler soruları incelendiğinde belirtilen kazanımlar çerçevesinde basit tarzda sorulara yer verildiği gibi öğrencilerin işlem kabiliyetini ölçen soruların da sorulduğu görülenbilmekte.

Özellikle TEOG sınavına hazırlanan öğrencilerin muhakkak çözmesi gereken çıkmış soruları sizler için derleyerek deneme halinde sizlere sunuyoruz. Çıkmış soruları farklı zamanlarda tekrar-tekrar çözmek size işlem çözme hızı kazandıracak ve girilecek TEOG sınavında hangi türden sorular çıkacağına da size yol gösterecektir.

Bu testimizde tam sayıların pozitif ve negatif kuvvetlerini hesaplamayı gerektiren “tam sayıların tam sayı kuvvetlerini hesaplama” konusuyla ilgili TEOG çıkmış sorularıyla karşılaşacaksınız. Lütfen sınav sonucundan kaç net yaptığınıza dikkat ederek diğer çözdüğünüzde elde ettiğiniz puanla kendinizi değerlendiri.


 TAM SAYILARIN TAM SAYI KUVVETLERİNİ HESAPLAMA

Tam sayıların tam sayı kuvvetlerini hesaplar, üslü ifade şeklinde yazar ve ondalık gösterimleri üslü ifadeler kullanarak çözümler kazanımlarını içeren üslü ifadeler çıkmış TEOG soruları.